/ Správy a informácie / Dotyk neba – potulky po Atose

Dotyk neba – potulky po Atose

Dotyk neba – potulky po Atose

 

Na Slovensku prvýkrát vychádza dielo s unikátnym obsahom. Je to knižná novinka Dotyk neba – potulky po Atose, ktorá približuje jedno z posledných miest na zemi, ktoré dodnes žije svojím vlastným životom, nehľadiac na celosvetové pandémie, politické prevraty či spoločenské pomery. Je to Svätá Hora Atos – mníšska republika.

Autor knihy odhaľuje mnohé zákutia Atosu a odkrýva neobyčajné bohatstvo monastierov s viac ako tisícročnou históriou. S čitateľmi sa delí o svoje zážitky a skúsenosti, ktoré človek len tak ľahko nezíska. Pútavou formou opisuje svoje osobné stretnutia s významnými starcami Paisijom SvätohorskýmEfrémom Filotejským (Arizonským)starcom Antimom a ďalšími múdrymi askétmi, za ktorými  prichádzali stovky ľudí z celého sveta a hľadali pri nich duchovnú útechu a správny smer v živote.

Kniha je veľmi pútavá a zahŕňa opisný a náučný aspekt. Obsahuje mapu Svätej Hory Atos s vyznačením monastierov a skýtov. Každý monastier, ktorý autor navštívil, podrobne opisuje a čitateľovi sa tak odkrýva neobyčajné duchovné bohatstvo monastierov, v ktorých sa nachádzajú vzácne ikony, rukopisy, tlačené knihy, bohoslužobné predmety a ostatky svätých. Zároveň mu ponúka návod, ako sa dostať na toto pre mnohých ľudí ťažko prístupné miesto.

Kniha obsahuje autentické farebné fotografie, aby si čitateľ dokázal predstaviť prírodné krásy tohto jedinečného miesta i architektonickú nádheru monastierov, vybudovaných uprostred obdivuhodných atoských scenérií. Je vytlačená na natieranom kriedovom papieri a je skutočnou duchovnou perlou, vhodnou ako darček, ktorý poteší každého človeka.

 

Vydavateľstvo Futurum primum

Dotyk neba – potulky po Atose

Dotyk neba potulky po Atose