/ Svätí a starci - Svedectvá / Zázrak Presvätej Bohorodičky

Zázrak Presvätej Bohorodičky

Zázrak Presvätej Bohorodičky

 

Pred niekoľkými rokmi istej žene v Grécku zomrela malá dcéra a ona s veľkým zármutkom utekala z nemocnice do monastiera Malevi na Peloponéze. Prvej mníške, ktorú tam stretla, povedala:

– Plač so mnou, lebo moje dieťa je mŕtve!

Keď vysvetlila, čo sa stalo, igumena (predstavená) monastiera okamžite zobrala bielu plachtu, do ktorej zbierali voňavé myro, vytekajúce z ikony Presvätej Bohorodičky, a ponáhľala sa s matkou do nemocnice. Keď vstúpila dnu, poprosila lekárov, aby jej dovolili pozrieť sa na dieťa. Pochopiteľne s tým nesúhlasili, pretože uplynulo už desať hodín od úmrtia dieťaťa. Na jej naliehanie napokon ustúpili. Igumena vstúpila dnu, zabalila dieťa do plachty od svätého myra a začala sa modliť. Jej modlitba bola taká vrúcna a intenzívna, že po chvíli sa dieťaťu vrátil život. Lekári neverili vlastným očiam. Z lekárskeho hľadiska vedeli, že dieťa bolo mŕtve, ale uvedomili si, že to, čo je nemožné pre ľudí, je možné pre Boha. Stali sa svedkami tohto veľkolepého zázraku.

Keď sa matka s ošetrujúcim lekárom dievčatka po istom čase prišla poďakovať Presvätej Bohorodičke do monastiera, prítomným rozprávala o tom, čo sa jej prihodilo. Medzi prítomnými sa objavil človek, ktorý tomu neveril a spochybňoval zázrak, avšak lekár, ktorý sa staral o dievčatko, mu rázne povedal:

– Čo hovoríš? Ja som bol pritom, keď dievčatko ožilo. Som lekár a na vlastné oči som videl, čo sa v nemocnici stalo.

 

Ján Zozuľak

Zázrak Presvätej Bohorodičky