/ Prezentácia kníh / Môj starec Efrém

Môj starec Efrém

Môj starec Efrém

 

Kniha Môj starec Efrém opisuje hĺbku duchovného života svätohorského starca Efréma Filotejského, jednej z najväčších osobností na Svätej Hore Atos koncom 20. a začiatkom 21. storočia.

Starec Efrém bol igumenom v monastieri Filoteu a stal sa duchovným otcom ďalších troch svätohorských monastierov. Neskôr pôsobil v Spojených štátoch amerických a Kanade, kde založil devätnásť mužských a ženských monastierov. Na americký kontinent tak preniesol svätohorskú tradíciu mníšskeho života. Stal sa duchovným vodcom tisícov kresťanov po celom svete a autentickým vzorom pravého kresťanského života.

Autorom knihy je otec Štefan Anagnostópoulos, jeden z najbližších duchovných synov starca Efréma, ktorý podáva autentické svedectvá o vysokých duchovných stavoch svojho duchovného otca a odhaľuje najtajnejšie zákutia jeho duchovného života. Zároveň opisuje misionársku prácu starca Efréma v USA a Kanade, za ktorú bol nazvaný apoštolom národov.

Kniha je preložená z gréckeho jazyka a obsahuje množstvo farebných fotografií. Mnohé svedectvá svedčia o vysokej duchovnej úrovni starca Efréma a odhaľujú jeho osobné skúsenosti, ktoré sa pre neveriaceho človeka môžu zdať neuveriteľné. Ak by kniha mala čitateľovi duchovne uškodiť, radšej nech ju ani neotvára.

 

 

Autor: Štefan Anagnostópoulos

Počet strán: 160

Rozmery: 147 x 218 mm (formát A5)

ISBN: 978-80-971806-6-9

 

Môj starec Efrém