/ Správy a informácie / Nový duchovný správca v Soboši

Nový duchovný správca v Soboši

Štvrtú decembrovú nedeľu zavítal Jeho Vysokopreosvietenosť vladyka Rastislav do chrámu svätých nezištných Kozmu a Damiána v obci Soboš, vo Svidníckom okrese. Dôvodom jeho návštevy bolo ustanovenie nového duchovného správcu cirkevnej obce. Stal sa ním otec archimandrita Serafim (Melnyk).

Veriaci vladyku privítali kyticou kvetov a básňou, ktorú predniesli deti z cirkevnej obce. Následne sa v chráme slúžila archijerejská svätá liturgia, na ktorej sa zúčastnil aj duchovný správca cirkevných obcí Lomné, Bžany a Kručov otec Miroslav Humeník.

Počas kázne vladyka Rastislav pozdravil otca archimandritu a zaželal mu, aby bol ako anjeli, ktorí majú šesť krídel. „Dvoma si zakrývajú tvár, aby nevideli nič zlé, dvoma telo, aby sa ochránili pred akoukoľvek nečistotou a dve krídla majú namiesto rúk, aby sa ich nič svetské nedotklo a mohli sa naplno venovať oslave Boha,“ povedal.

Novému duchovnému správcovi zaželal, aby medzi ním a veriacimi bola vždy láska, vzájomná úcta a pochopenie, a aby sa spoločne usilovali o rozvíjanie Christovej Cirkvi. Pozdravil ho aj člen Rady pravoslávnej cirkevnej obce v Soboši Ing. Mikuláš Podhájecký, ktorý vo svojom príhovore uviedol, že mu budú nápomocní v jeho práci a budú mať na pamäti slová z Evanjelia „Kto prijíma mňa, prijíma toho, ktorý ma poslal. (Lk 9, 48).“

Do pôsobnosti nového správcu budú okrem Soboša, patriť aj obce Šapinec, Fijaš, Okrúhle a mesto Giraltovce.

 

Zdroj: Tlačové oddelenie Prešovskej pravoslávnej eparchie

tlacove.ppe@gmail.com

Nový duchovný správca v Soboši

 

[Not a valid template]