/ Prezentácia kníh / Starec Paisij

Starec Paisij

Starec Paisij

 

Kniha Starec Paisij opisuje obdivuhodné udalosti zo života veľkého svätohorského starca Paisija. Prináša poučenia a poskytuje užitočné rady o rodinnom živote, usmernenia v spoločenskom konaní a odpovede na otázky osobného života z duchovného pohľadu. To robí z knihy užitočného sprievodcu pre súčasného človeka.

Kniha dáva čitateľovi možnosť zastaviť sa pri každej myšlienke, precítiť hĺbku múdrych Paisijových slov a nájsť odpovede na otázky spojené so svojím vlastným životom. Život starca Paisija a krásy Svätej Hory Atos prekrásne dokumentuje 68 strán farebných a množstvo čiernobielych fotografií.

Kniha je preložená z gréckeho jazyka a je určená pre tých, ktorí chcú získať duchovné rady, zamyslieť sa nad svojím doterajším životom a konfrontovať ho s jeho duchovnou alternatívou. Je až neuveriteľné, že v súčasnej dobe stále žijú ľudia – starci (duchovní učitelia), ktorí prežívajú celý svoj život v chudobe, askéze, mimo svetského ruchu a pôžitkov sveta.

Kniha Starec Paisij rozširuje a dopĺňa veľmi úspešnú knihu Život starca Paisija Svätohorského. V slovenskom jazyku tak ide už o druhú knihu o starcovi Paisijovi, ktorej autorom je ďalší jeho duchovný žiak – jeromních Christodoulos Svätohorský.

 

 

Autor: Jeromních Christodoulos Svätohorský

Počet strán: 386

Rozmery: 147 x 218 mm (formát A5)

ISBN: 978-80-971806-2-1

Starec Paisij