/ Správy a informácie / Nový pravoslávny chrám v Holíči

Nový pravoslávny chrám v Holíči

Nový pravoslávny chrám v Holíči

 

V dňoch 28. a 29. apríla 2018 arcibiskup prešovský, metropolita českých krajín a Slovenska Rastislav, spolu s arcibiskupom pražským a českých krajín Michalom posvätili novopostavený pravoslávny chrám Počajevskej ikony Božej Matky a svätých Cyrila a Metoda v Holíči. Posvätenie chrámu bolo spojené s celonočným bdením v sobotu 28. apríla a svätou liturgiou v nedeľu 29. apríla. Na bohoslužbách sa zúčastnilo veľké množstvo kňazov a veriacich zo Slovenskej i Českej republiky. Najpočetnejšie zastúpení boli veriaci zo Stropkova a Svidníka, ktorí do Holíča pricestovali na dvoch autobusoch, a veriaci z Prahy, ktorí pricestovali na jednom autobuse.

Na posvätení chrámu sa zúčastnil aj primátor mesta Holíč, predstavitelia veľvyslanectiev Ruska, Ukrajiny, Bieloruska, Grécka, Srbska, Bulharska a ďalší hostia.

 

Ján Zozuľak

Nový pravoslávny chrám v Holíči

Nový pravoslávny chrám v HolíčiNový pravoslávny chrám v HolíčiNový pravoslávny chrám v HolíčiNový pravoslávny chrám v HolíčiNový pravoslávny chrám v HolíčiNový pravoslávny chrám v HolíčiNový pravoslávny chrám v HolíčiNový pravoslávny chrám v HolíčiNový pravoslávny chrám v HolíčiNový pravoslávny chrám v HolíčiNový pravoslávny chrám v Holíči